Що ж таке бізнес-аналітика і з чим її їдять?

Часто звана просто «BI» (Business Intelligence), бізнес-аналітика – це програмне забезпечення, що використовується для аналізу вихідних (сирих) даних. Воно виконує ряд взаємопов’язаних процесів: від запитів в бази даних, інтелектуального аналізу і до звітності. Що це дає? Скорочення витрат, прийняття більш ефективних рішень і визначення нових можливостей.

Якщо вже прийшла думка про покупку BI для бізнесу і ви зважуєте плюси і мінуси, то ось кілька ключових моментів, які стануть в нагоді для внутрішнього діалогу. Задайте собі головне питання: чи можуть ці системи дати те, що вам потрібно?

Переваги використання BI-систем:

 • Доступність інформації, де б ви не знаходилися

Сучасна бізнес-аналітика вже перемістилася на мобільні платформи. Хочете BI в хмарі? Не питання. Так завжди можна отримати необхідну інформацію незалежно від часу доби або місцязнаходження.

 • Практичне застосування даних

Раніше бізнес-аналітика полягала в зведенні купи звітів і електронних таблиць. Витрачалися дні, ночі і тонни кофеїну на отримання результатів. Завдяки величезним технологічним стрибкам сучасні програми BI як ніколи інтерактивні і ефективні.

 • Управління масивами даних в режимі реального часу

Іноді потрібно прийняти рішення за хвилини, та що там – за секунди. Це означає, що під рукою повинна бути максимально «свіжа» інформація. BI-системи можуть опрацьовувати дані і видавати результат в режимі реального часу. Тепер вдосконалювати стратегію і тактику стало набагато простіше.

 • Вибір і легка масштабованість

Ринок BI-систем може похвалитися кількома хорошими гравцями. Варіативність дасть можливість «підігнати» програму під необхідний масштаб і завдання.

 • Відслідковуйте KPI

Business Intelligence дозволяє організаціям краще відстежувати, як виконуються їхні ключові показники ефективності [KPI]. Система може попередити, якщо показник впаде нижче необхідного рівня. В результаті компанії тримають руку на пульсі своєї ефективності, що складно робити навіть в SMB-секторі.

 • Візуалізуйте дані

Сучасні програми по аналітиці даних можуть миттєво інтерпретувати великі дані в зрозумілі графіки. Замість порівняння і зіставлення цифр в масивній електронній таблиці – «нормальні» графічні звіти і чітке розуміння загальної картини.

 • Спільнота любителів бізнес-аналітики зростає

Кількість форумів, на яких обговорюється бізнес-аналітика, постійно зростає. Виробники систем і інтегратори готові допомогти у виборі програми, побудові аналітичних скриптів. Додатки постійно оновлюються, додаючи нові шаблони або готові настройки для спрощення роботи. Без допомоги у виборі або роботі з ще колись «інноваційними» системами ви не залишитеся. А якщо в штаті є аналітик, то він буде вдячний за інструмент, який прискорить його роботу в рази.

Недоліки використання BI-систем:

 • Люди можуть робити різні висновки з одних і тих же даних

Аналітика, що надається додатками BI, є просто аналітикою і не говорить, що ж з цими даними робити. Хоча, насправді, це і не мінус самої системи. Однак при впровадженні треба розуміти, що різні люди будуть дивитися на одні й ті ж дані і бачити два різних результату і різні шляхи його застосування. Так що від нарад нікуди не дітися. Або ж вводити диктатуру.

 • Робочі моменти проти особистого

Бізнес-аналітика може передбачати від співробітників використання персональних пристроїв для доступу до цієї інформації. Дані, які можуть збиратися в рамках таких вимог, можуть вважатися конфіденційними.

 • Захист даних

BI – це програма. Як і будь-яка інша система, вона повинна бути безпечною. Розробники зі свого боку забезпечують максимально можливий захист. Однак, якщо система підключена до мережі Інтернет, то проактивний захист даних – питання, яке однозначно вимагає розгляду. Плюс, людський фактор ще ніхто не відміняв.

 • Вартість

Навіть при повній прозорості вартості самого програмного забезпечення компанії можуть зіткнутися з витратами на управління даними.

 • Ера бізнес-аналітики диктує нові правила

Норми роботи з даними у всьому світі встановлюються прямо зараз. Наприклад, регламент роботи з даними GDPR (General Data Protection Regulation). Правові та нормативні санкції постійно змінюються, а технології під них підлаштовуються. І навпаки. Замкнуте коло, і треба встигати стежити за новинами.

 • Доступність також може бути проблемою (точніше її відсутність)

Сьогодні бізнес-аналітика доступна для більшості компаній, але не всі галузі готові надати необхідний обсяг даних для роботи. Деякі з них тільки починають розуміти, що саме BI може їм запропонувати.

 • Більше BI

Є безліч варіантів систем для бізнес-аналітики. Частина з них може забезпечити покриття конкретного сегмента робіт. Щоб отримати максимальну віддачу від інформації, можуть знадобитися інвестиції в цілий програмний комплекс для забезпечення максимально ефективного BI-рішення.

Приймайте виважені і мудрі бізнес-рішення.

Всі плюси і мінуси бізнес-аналітики зазвичай показують, що переваги набагато переважують недоліки, що виникають в результаті. Шукайте програмні додатки і інтерактивні інструменти, щоб максимально використовувати наявну інформацію.