Є два типи ПЗ для управління мобільними пристроями: MDM і EMM. Різниця між ними криється в організації цього самого управління.

MDM (Mobile Device Management) – класика жанру в стилі епохи BYOD (Bring Your Own Device). MDM-система працює на рівні мобільного пристрою і забезпечує повний доступ до нього.

EMM (Enterprise Mobile Management) – більш просунутий тип програм для роботи на рівні додатків і інформації. Тут мова йде про гнучкість поділу особистих і корпоративних даних. У зв’язку з більш функціональною “начинкою”, EMM-системи діляться на три напрямки:

 1. Управління мобільними додатками (MAM)
  Управління пристроями на рівні додатків. Наприклад, налаштування їх доступу до інформації (як з бізнес-мережі, так і з інших додатків на пристрої).
 2. Управління мобільною ідентифікацією (MIM)
  Функціонал, що обмежує використання мобільного пристрою. Наприклад, призначення ролей користувачів або геолокації.
 3. Управління мобільним контентом (MCM)
  Повний контроль на рівні корпоративного контенту. Може включати в себе обмеження копіювання і вставки, доступу до репозиторіїв бізнес-контенту.

Плюси!

Організація контролю

Простий моніторинг того, як співробітники використовують мобільні пристрої в робочій мережі, – вже половина справи.

Підвищення продуктивності

Зростає ефективність комунікацій усередині колективу, швидкість виконання “польових” робіт і продуктивність IT-відділу. Роботи щодо забезпечення безпеки та встановлення додатків на кожен окремий девайс віднімають купу часу, а EMM-системи успішно його економлять.

Функціональне управління

Адміністратор видає дозвіл на використання мобільних пристроїв в корпоративній інфраструктурі для:

 • доставка електронної пошти, синхронізація календаря та контактів на смартфонах і планшетах
 • безпечне управління даними на мобільних пристроях
 • забезпечення каналу для з’єднань віртуальної приватної мережі (VPN) і служб віддалених робочих столів

Додатковий корисний функціонал

Все частіше MDM- і EMM-системи включають функції управління мобільними додатками: сховище корпоративних додатків, пісочниця додатків, а також управління мобільними витратами.

Мінуси?

І знову бюджет

Важливо зрозуміти об’єм продуктивності, який буде доступний після впровадження, і зіставити окупність. Це може бути дорого, потрібно рахувати.

Відсутність правил або адміністраторів системи

При впровадженні потрібно чітке розуміння, як і ким повинна забезпечуватися безпека даних. Якщо відповідей на ці питання немає, система приносить більше клопоту, ніж задоволення.

Наявність інфраструктури

Крім правил і адміністрування, постає питання наявності тієї самої мобільної інфраструктури і її інтеграції з існуючими системами. Іноді це вимагає додаткових інвестицій.

Too much control

Дві сторони однієї медалі

 • есть компанії, у яких настільки суворі правила, що не всяка EMM-система впорається
 • а є ті, кому такий конроль може здатися надмірним, хоч і необхідним. Деякі організації, а особливо їх співробітники, побоюються обмежень безпеки засобами EMM.

Якщо ви хочете 1) забезпечити відповідний рівень безпеки корпоративних даних і 2) підвищити загальну продуктивність, EMM-система – один з найважливіших інструментів у вашій роботі.